فرق سر ونزوئلا پنجشنبه ونزوئلا برق گرفتگی

فرق سر: ونزوئلا پنجشنبه ونزوئلا برق گرفتگی بین الملل ونزوئلا غارت مغازه ها کاراکاس

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بورس منزل های دو میلیاردی در مرداد

طی یک ماهه مرداد امسال ۲۵۰ آپارتمان بیش از ۲میلیارد تومانی نوساز تا حداکثر ۲۰ ساله معامله شده است است.

بورس منزل های دو میلیاردی در مرداد

بورس منزل های دو میلیاردی در مرداد

عبارات مهم : ایران

طی یک ماهه مرداد امسال ۲۵۰ آپارتمان بیش از ۲میلیارد تومانی نوساز تا حداکثر ۲۰ ساله معامله شده است است.

به گزارش دنیای اقتصاد؛ بررسی سامانه اطلاعات بازار املاک کشور عزیزمان ایران نشان می دهد همان گونه که انتظار می رود سهم معامله آپارتمان های بزرگ متراژ و گران قیمت از کل معاملات ماهانه اندک هست. براساس اطلاعاتی که تاکنون از سوی مشاوران املاک در این سامانه ثبت شده است هست، طی یک ماه اخیر حدود ۲۵۰ آپارتمان به قیمت بیش از ۲ میلیارد تومان در پایتخت کشور عزیزمان ایران معامله شده است است.

البته در صورتی که معامله منزل های ویلایی و اغلب کلنگی منطقه یک را نیز به این آمار اضافه کنیم، شمار منزل های بیش از ۲ میلیارد تومان که بعضی از آنها به عنوان زمین فروخته شده است اند، از این رقم زیاد خواهد شد. اغلب این گروه از آپارتمان های گران قیمت در منطقه یک قرار دارند و بعد از آن مناطق ۳ و ۲ شهرداری نیز میزبان تعدادی از آپارتمان های بیش از ۲ میلیاردی هستند.

بورس منزل های دو میلیاردی در مرداد

برخلاف تصور عموم، نمی توان تمام آپارتمان های بیش از ۲ میلیارد تومان را در زمره مسکن لوکس دسته بندی کرد. هر چند بسیاری از آنها با برخورداری از مساحت بیش از ۱۵۰ مترمربع و حداقل چهار خواب، «لوکس متراژ» هستند ولی از نظر امکانات الزاما لوکس به شمار نمی آیند.

برخی از این آپارتمان ها در صورت برخورداری از امکاناتی نظیر لابی مجلل و نگهبان ۲۴ ساعته، سالن های ورزشی، استخر، سونا و جکوزی، سالن اجتماعات، پارک کودک و نظایر آن مصداق مناسبی جهت مسکن لوکس هستند، ولی با این حال امکانات دیگری همچون سینمای سه بعدی، آبنمای شیشه ای در تراس و آسانسور مبله نیز در زمره خاص ترین شاخصه های آپارتمان های گران قیمت پایتخت کشور عزیزمان ایران است که در تمام املاک لوکس متراژ وجود ندارد، ولی اگر ملکی به این امکانات مجهز باشد، قطعا قیمت گذاری متفاوتی خواهد داشت و قیمت هر مترمربع از آن زیر ۲۰ میلیون تومان نخواهد بود.

طی یک ماهه مرداد امسال ۲۵۰ آپارتمان بیش از ۲میلیارد تومانی نوساز تا حداکثر ۲۰ ساله معامله شده است است.

آپارتمان های بازه ۲ تا ۳ میلیارد تومان معامله شده است در مرداد ماه، اغلب در زمره لوکس متراژهایی بوده اند که بهای هر مترمربع از آنها زیر ۲۰ میلیون تومان بوده و به تمام امکانات قابل آینده نگری جهت یک واحد مسکونی لوکس و مجلل مجهز نیستند، ولی در عین حال به علت برخورداری از حداقل بایدهای واحد لوکس، متراژ اوج و نیز قرار گرفتن در گران ترین منطقه پایتخت کشور عزیزمان ایران (منطقه یک) قیمت تمام شده است آنها بیش از ۲ میلیارد تومان بوده هست. این در حالی است که در فایل های لوکس موجود در بازار آپارتمان های بیش از ۴ میلیارد تومان در منطقه یک نیز کم نیست، ولی این واحدها سهمی از معاملات مرداد نداشته اند.

واژه های کلیدی: ایران | امکانات | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs