فرق سر ونزوئلا پنجشنبه ونزوئلا برق گرفتگی

فرق سر: ونزوئلا پنجشنبه ونزوئلا برق گرفتگی بین الملل ونزوئلا غارت مغازه ها کاراکاس

گت بلاگز اخبار پزشکی روغن زیتون از سرطان مغز پیشگیری می‌کند

مطالعات محققان دانشگاه ادینبورگ نشان می‌دهد روغن زیتون حاوی ترکیبی است که فعالیت ژن‌های عامل سرطان را در سلول مختل می‌کند.

روغن زیتون از سرطان مغز پیشگیری می‌کند

روغن زیتون از سرطان مغز پیشگیری می کند

عبارات مهم : ترکیبی

مطالعات محققان دانشگاه ادینبورگ نشان می دهد روغن زیتون حاوی ترکیبی است که فعالیت ژن های عامل سرطان را در سلول مختل می کند.

به گزارش ایرنا از مدیکال اکسپرس، یکی از اسیدهای چرب موجود در روغن زیتون اسید اولئیک نام دارد. محققان اثر این ترکیب را روی مولکولی به نام miR-7 بررسی کردند. این مولکول در مغز وجود دارد و قادر به سرکوب تومور هست.

روغن زیتون از سرطان مغز پیشگیری می‌کند

مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد اسید اولئیک مانع از پروتئینی به نام MSI2 می شود که تولید مولکول miR-7 را متوقف می کند. بنابراین این با وجود این ترکیب تولید مولکول miR-7 و سرکوب تومور تقویت می شود. این مطالعه جهت نخستین بار است که نقش ترکیبات موجود در روغن زیتون را جهت پیشگیری و درمان سرطان مغز بررسی کرده هست.

مطالعه دیگری فایده های روغن زیتون به همراه رژیم مدیترانه ای را بررسی کرده است و نشان می دهد زنانی که از رژیم غذایی مدیترانه ای به همراه چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر (extra virgin) در روز استفاده می کنند، پنجاه درصد کمتر از داوطلبانی است که رژیم غذایی کم چرب دارند، به سرطان سینه مبتلا می شوند.

مطالعات محققان دانشگاه ادینبورگ نشان می‌دهد روغن زیتون حاوی ترکیبی است که فعالیت ژن‌های عامل سرطان را در سلول مختل می‌کند.

نتایج این مطالعه در نشریه Molecular Biology انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: ترکیبی | مطالعه | مطالعات | پیشگیری | روغن زیتون | سرطان سینه | درمان سرطان | رژیم غذایی مدیترانه ای

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs